Choroba Leśniowskiego-Crohna


Obecnie prowadzone jest badanie kliniczne leku biologicznego o nazwie guselkumab, modulującego działanie interleukiny 23, w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna. Jest to badanie III fazy, a lek jest podawany w iniekcjach podskórnych. Czas trwania leczenia przewidziany jest na okres 2 lat.


Przez cały okres badania pacjenci są objęci profesjonalną opieką medyczną. Podczas każdej wizyty w ośrodku pacjenci podlegają bezpłatnym badaniom diagnostycznym, które służą do bieżącego monitoringu stanu zdrowia. Pacjenci nie ponoszą także kosztów podróży do ośrodka, gdyż za przyjazdy na wizyty pacjenci mogą otrzymać zwrot kosztów dojazdu (w zależności od badania jest to pełna kwota kosztu dojazdu lub częściowa – w niektórych badaniach jest określona maksymalna kwota zwrotu).

Po zakończeniu badania oferujemy możliwość skorzystania z opieki medycznej w naszym ośrodku u tego samego lekarza prowadzącego.

Aby wziąć udział w badaniu prosimy zarejestrować się uzupełniając dane w formularzu lub skontaktować się z nami telefonicznie.

Po uzyskaniu danych kontaktowych do pacjenta zadzwoni lekarz, który w rozmowie określi, czy pacjent spełnia kryteria włączenia do danego badania klinicznego.